Listopad 2014

The tune of the week

16. listopadu 2014 v 23:01 | Kamila |  Hudba
Vlivem jednoho holandského filmu (Schemer) jsem si vzpomněla na tenhle skvělý song. Doufám, že se Vám bude líbit :). Enjoy


Hip hopová nálada

13. listopadu 2014 v 15:47 | Kamila |  Hudba
Už je to hodně dávno, co mě chytla taková hip hopová nálada. Troufám si říct, že tak rok? Ale když už mě to chytne, tak to stojí za to. Dnešním impulzem k několikahodinovému poslechu Prago Union byl jeden finský film, který se jmenuje Holka, ty jsi hvězda (v originále Beauty and the bastard). Původně jsem dneska měla v plánu zase koukat na filmy, ale tahle hudební nálada mi to celé překazila. Někdy se tohle fakt nedá naplánovat. Vždycky jsem tenhle styl hudby odsuzovala, že to poslouchají jen vymetlanci a lidi bez vkusu. Ale není to pravda. Postupem času jsem si k tomu trochu taky vybudovala vztah a občas takhle poslouchám.K tomuto stylu mě přivedl můj jeden kdysi známý a chvilku i spolubydlící. Bohužel dnes už nejsme v kontaktu …


Severské filmy

13. listopadu 2014 v 11:00 | Kamila |  Film
Nevím proč, ale spousta lidí odsuzuje severské filmy. Jen kvůli tomu, že nejsou až tak známé bych je určitě nezavrhovala. Já jsem si k nim cestu udělala hlavně díky filmovému klubu na čt2. A potom taky na MFF ve Varech v roce 2007, kdy jsem festival navštívila poprvé. Doporučuju všem, co jsou takový filmový nadšenci jako já. Ale teď k samotným filmům. Někdy je docela problém je na internetu sehnat. A ještě horší je sehnat titulky. Takže někdy se musíte spokojit buď se slovenskýma nebo anglickýma. Ale i to se dá. Na těchto filmech se mi vždycky líbí ta atmosféra. Je perfektní. Lidi tady v ČR jsou hodně zvyklý chodit do kin hlavně na americký filmy a to si myslím, že je škoda. Většina filmů ze severu se ani nedostane u nás do kin. Takže klasický smrtelník o tom nemá ani páru, pokud si je nevyhledá sám na čsfd nebo jinde. A to samozřejmě zabere víc času než jít do kina na film, co jim přistane pod nosem a mají to bez námahy.
Filmy ze severu, co bych vyzdvihla:
A to je tak na ukázku zatím všechno. Myslím si, že je určitě z čeho vybírat. Kdo k tomu má aspoň trochu vztah, tak si myslím, že si přijde na své.


der Song für heute

11. listopadu 2014 v 20:32 | Kamila |  Hudba
Tohle je jedna z novinek na popový scéně. Hlavně teda v Německu a v Rakousku :). Sem do ČR se bohužel tak skvělý songy nedostanou. Myslím si, že je to škoda. Zrovna Andreas Bourani je podle mě úplně boží :).


The song for today

5. listopadu 2014 v 14:15 | Kamila |  Hudba
Tohle je jedna z nej klasik z trance produkce ... Kde jsou ty doby, kdy vycházely takový skvělý kousky ... :)


The song for today

4. listopadu 2014 v 22:00 | Kamila |  Hudba

Seriál Teen wolf

4. listopadu 2014 v 16:55 | Kamila |  Film
Na tenhle seriál jsem narazila díky Dylanu O´Brianovi. Normálně tuhle tématiku moc nemusím, ale tohle mě prostě dostalo už od prvního dílu. Moje obavy z podobnosti se seriálem Upíří deníky byly naštěstí zbytečný.
Celou první sérií jsem zkoukla asi za 3 dny. To jsem možná trochu přehnala. Maximum jsem dala 7 dílů za den. A když má jeden díl 40 minut plus mínus, tak je to docela hodně. S druhou už jsem si dávala trochu načas. Ta padla asi tak za 6 dní. Nyní se nacházím na začátku třetí série. Zatím se mi asi nejvíc líbila ta první série. Ale ta třetí taky zatím není vůbec špatná. Nemůžu se zbavit pocitu, že tenhle seriál byl natočený spíš pro 15ti leté holky než pro mě. Asi zažívám nějakou pozdní pubertu. Herecký obsazení musím samozřejmě taky vyzdvihnout. I když moc nechápu, proč 16ti letý teenagery hrají herci, co jim je už dávno přes 20 let. Trochu mi to připomnělo Dawsonův svět. Tam to bylo podobně.
Dějově mi spíš sedí ta romantická linka, co se odehrává mezi hlavníma postavma. Ze začátku mi nevadily ani ty akčnější momenty, ale už mi trochu vadit začínají. A myslím, že přibývá dílů, ze kterých se ta romantika skoro vytratila. Mám radši díly, které se víc odehrávají na střední škole než v lese mezi vlkama … Moje hodnocení je zatím 85% a už si nemyslím, že bych ho zvyšovala. I když kdo ví …
Obecně moc na seriály nejsem. Svůj záběr směřuju spíše na filmy. Ale když se nějáký takový seriál objeví a chytne mě, tak to stojí za to.

Film The First Time

4. listopadu 2014 v 15:57 | Kamila |  Film
Už je to asi 10 dní, co jsem viděla tenhle skvělý snímek. Občas se na stránkách čsfd začtu do komentářů místních uživatelů a tak jsem taky narazila na tento film. Už si nepamatuju jméno toho uživatele, ale to není podstatný. Vždycky když na někoho takhle kliknu, tak mě samozřejmě zaujme jeho nejvyšší hodnocení a přesně tento film The first time byl ohodnocený plným počtem. Řekla jsem si, že ten film vůbec neznám a zaujal mě hned na první pohled. Romantická komedie - pro mě jasná volba. Herecké obsazení jsem taky vůbec neznala. Neváhala jsem a hned jsem začala stahovat. Jak jinak. Ten večer bylo už dost pozdě na to, abych si film ještě pustila. Jen jsem ho tak proklikala a málem jsem se u něho sekla. Ale nakonec jsem ho vypla a šla spát. Těšila jsem se na další den, až si ho pustím. V pátek večer padl. A to je tak na úvod.
Úvodní song je parádní. Vlastně celý soundtrack k filmu nemá chybu.
Film začíná konverzací dvou mladých sympatických lidí. Je jasné, že to mezi nimi jiskří už od začátku. Říkala jsem si, že tak trochu tuším, jak se to celé bude vyvíjet dál. Film měl výborný spád už od začátku. Děj jsem samozřejmě hrozně prožívala, jak už to u romantických komedií mám. Na tomhle kousku se mi hned líbilo, že není natočený typicky americkým způsobem. Nejsou tady žádné trapné a tupé dialogy, jak jsme u takových komedií zvyklý. Dost lidí na čsfd psalo, že tento děj je nevěrohodný a že je nesmysl, aby se něco takového stalo. Já si to nemyslím. Je to natočené podle mě hodně věrohodně a hercům jsem věřila úplně všechno. Asi tak po půlce filmu jsem se trochu začala obávat, aby to nedopadlo jinak než jsem očekávala. Nakonec to bylo fajn. Tenhle film doporučuju lidem, co mají rádi romantické komedie a co jsou tak trochu snílci. Určitě to není film pro každého. Hádám, že zaujme spíš ženskou část publika. Jak už jsem zmiňovala herecké obsazení se mi moc líbilo. Hlavně Dylan O´Brian mě zaujal. Jeho role byla tak přirozená a nenucená. A k tomu po jeho boku Britt krásně ladila. Roztomilá dvojka a celkově kouzelný film. Nemám vůbec co vytknout. Musíte se na to podívat sami a udělat si vlastní názor.
Na procenta na čsfd moc nekoukejte. Tento film by si určitě zasloužil vyšší hodnocení.

Já a můj první blog

4. listopadu 2014 v 15:25 | Kamila |  Ostatní
Ahoj.
Vítám Vás na svém prvním blogu. Nikdy bych neřekla, že si něco takovýho založím ... Ale včera v hospodě mi kluci dali brouka do hlavy a dneska jsem si řekla, že to zkusím :). Tyhle stránky bych chtěla věnovat hlavně recenzím na filmy. Potom sem tam napíšu něco co se týká zimních sportů a tak podobně. Doufám, že se stránky budou líbit :). Kdyby měl někdo nějáký připomínky k čemukoliv, ať mi to sem klidně napíše. Za každou připomínku budu ráda.

Tady je moje fotka na lyžích :). Foceno v Rakousku - Zillertal, Penken